shadow

زمینه های شغلی کارشناسی ارشد معماری در ایران چگونه است؟

زمینه های شغلی کارشناسی ارشد معماری

نیاز به فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد معماری در سطح کشور از کارفرمایان خصوصی در پروژه‌های کوچک و بزرگ تا کارفرمایان دولتیدر پروژه‌های عظیم متغییر است.
اگرچه در سال‌های اخیر شاهد افزایش چشمگیر ظرفیت پذیرش دانشجویان معماری و ایجاد این رشته در دانشگاه‌های مختلف بوده‌ایم، اما نیاز شدید کشور در بخش ساخت و ساز و کمبود ساختمان‌های مختلف به ویژه بناهای مسکونی، بازار این رشته را پر رونق کرده‌است.

تخصص فارغ‌التحصیلان رشته کارشناسی ارشد معماری

  • فارغ‌التحصیلان در رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد، توانایی طراحی پروژه‌های مختلف از مقیاس‌های متفاوتی نظیر مسکونی، تجاری و فرهنگی تا پروژه‌های بزرگ در مقیاس شهری چون طراحی فرودگاه، استادیو‌های ورزشی، برج‌های مسکونی و اداری و… را دارند.
    به دلیل ویژگی‌های مختلفی که در این رشته وجود دارد و درگیری آن با موضوعاتی چون جامعه‌شناسی، فلسفه، هنرهای تجسمی و… فارغ‌التحصیلان این رشته به حوزه‌های مختلف هنری دیگر نیز اشراف دارند.
    در حقیقت مهندس معماری در تیم‌های طراحی و پروژه‌های معماری به عنوان عامل ارتباطی، تخصص‌های مختلف و هدایت کننده گروه طراحی فعالیت می‌کند و بر جنبه‌های مختلف هنری و فنی هر پروژه کاملا مسلط است.
    به همین دلیل این متخصصان معمار هستند، که خالق اصلی بناها و فضاهای شهری‌اند. اگرچه در هر پروژه متخصصان دیگری چون عمران، تاسیسات و… نیز حضور دارند.

منبع: artexam.ir

پیشنهاد می شود:  منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق چیست؟

تا کنون نظری ثبت نشده

نظر یا پرسش خود را با ما در میان بگذارید

من رباط نیستم *