shadow

معرفی رشته کارشناسی ارشد ادبیات فارسی – زبان و ادبیات فارسی

کارشناسی ارشد ادبیات فارسی

  • رشته‌ی ادبیات فارسی جزء اولین رشته‌هایی بود که هم‎زمان با تأسیس دانشگاه تهران وارد عرصه‌ی علم شد ولی قبل از آن این رشته به نوعی در «دارالمعلمین» که مادر تربیت معلم امروزی است تدریس می‌شد، که اکثر رشته‌های دانشگاه تهران از آن‌جا منشأ گرفته است.
  • سرزمین فارسی‌ زبانان سرزمینی است که ادیبان و شاعرانی همچون حافظ، سعدی و دیگر بزرگان را در خود جای داده؛ سرزمینی که ادبیات آن در جهان مشهور و نامدار است.
    ادبیّات فارسی به عنوان یکی از شاخه‌های علوم انسانی دارای جایگاهی خاص در آموزش و پرورش عالی است.

منابع این ارشد

  • شرط اول موفقیت در این رشته داشتن شوق و علاقه است و کسی که می‌خواهد وارد این رشته شود اگر این موارد را در وجود خود نیابد نمی‌تواند در این رشته موفقیت کسب کند. فارغ‌التحصیلان این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانند برای تدریس در دانشگاه وارد شوند و یا به عنوان مدیریت مدارس، دارای اختیاراتی باشند.
  • داوطلبان برای ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد ادبیات فارسی باید آگاه باشند که با توجه به شمار بسیار داوطلبان، آزمون ورودی جنبه‌ی رقابتی شدیدی دارد و پاسخ درست یا نادرست به هر پرسش می‌تواند رتبه‌ی داوطلب را به نحو قابل ملاحظه و تعیین کننده‌ای تغییر دهد.
  • در رشته‌ی کارشناسی ارشد ادبیات فارسی که از یک سو گستردگی منابع وجود دارد و از سوی دیگر مباحث گوناگون و متعددی دارد؛ برای طراحان آزمون ورودی این امکان فراهم است که پرسش‌های بسیار متفاوتی را درآزمون خویش داشته باشند و البته به همین نسبت کار داوطلبان نیز سخت‌تر می‌گردد، بنابراین داوطلبان ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد ادبیات فارسی باید با برنامه‌ای منظم و سنجیده و تلاش و کوششی سخت و پی گیر، خود را طوری آماده سازند که در این مصافِ رقابتی، به بالاترین رتبه‌ها دست پیدا کنند. تمامی‌ فراگیران این رشته در مقاطع بالا دارای حس و استعدادی خاص هستند که آن‌ها را در موفقیت در این رشته یاری خواهد کرد.
پیشنهاد می شود:  آزمون gmat یا جی مت از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟

۱ Comment

نظر یا پرسش خود را با ما در میان بگذارید

من رباط نیستم *