shadow

ایده برای روستاها و عشایر دوستدار کتاب

روستا ها و عشایر دوستدار کتاب، طرحی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌ کند. بر این اساس هر سال ده روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند. برای شرکت در این جشنواره، روستاها باید ضمن معرفی ویژگی‌های خاص فرهنگی و اجتماعی روستا، مجموعه فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی خود را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی کنند.

هدف این جشنواره حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها، و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی است که با مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام شده یا اجرای آن برای سال آینده پیش‌بینی شده است. تلاش برای تأمین بودجه‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.

ایده های بسیاری توسط فعالین فرهنگی در این زمینه ارائه شده است، از جمله ایده برگزاری دوره های قصه خوانی قرآنی، ایده شناسایی هدایت و حمایت نویسندگان بومی منطقه و کمک به چاپ آثار آنها

این پست تکمیل خواهد شد

پیشنهاد می شود:  تفسیر المیزان اثر و نوشته کیست؟

تا کنون نظری ثبت نشده

نظر یا پرسش خود را با ما در میان بگذارید

من رباط نیستم *